Блог

Чи повинен веб-дизайнер вміти верстати

Нижче по тексту ми торкнемося однією з «вічних тем» в веб-дизайні, але щоб задати спілкуванню «тон», зверніть увагу на «скріпки» відображені нижче – це не малюнок, вони реалізовані виключно засобами CSS.

Верстати або НЕ верстати

Здавалося б простіше намалювати подібні скріпки, але це всього лише витончений приклад, який демонструє сучасні можливості розробки інтерфейсу, адже в кінцевому рахунку ми розробляємо графічний інтерфейс, а не PSD шаблон як таковий -)

Мабуть це питання можна назвати одним з найбільш постійних в дизайнерському середовищі.

Частенько на форумах зустрічав суперечки між дизайнерами, де одні говорять, що знання верстки на поглибленому рівні просто необхідно (такий собі дизайнер-верстальник в одному флаконі). Інші – категорично доводили, що веб дизайнеру подібні знання не потрібні і ти хоч трісни, якщо адекватно зверстати намальоване неможливо, а він (дизайнер) все одно буде ліпити в макет всі свої фантазії.

Загалом, дана тема досить Холіварние. 🙂 Я ж не впадаю в крайнощі і дотримуюся точки зору, що кваліфікованому веб-дизайнеру знання основ верстки (такі технології як: HTML, CSS, JavaScript) все ж необхідно.

Спробую пояснити чому саме так:

Справа в тому, що створення сайту – це (тут увага, зараз розкрию велику таємницю) поетапний процес, в якому задіяні, як правило, кілька фахівців: дизайнер, верстальник, програміст, гальорка (замовник і всі його друзі, родичі, близькі та просто знайомі йому люди – жарт, але з неабиякою часткою правди) .. і коли кожен такий фахівець, виконуючи свою частину роботи розуміє, як воно буде реалізовано в коді, то це дозволяє уникнути на ранньому етапі грубих помилок, милиць і прокльонів розробників.

Загалом, суть така – дизайнер повинен малювати інтерфейс вже з урахуванням технічних можливостей верстальника, якщо хоче:

  • щоб сайтом можна було користуватися не плюючи в монітор і не згадуючи при цьому до п’ятого коліна його розробників;
  • щоб все намальоване в дизайні, було таки реалізовано в фінальному продукті, а не викинуто за непотрібністю в процесі розробки через неможливість реалізації без “милиць”.

Розберемо реалізацію скріпок.

Висновок

В кінцевому рахунку веб дизайнер розробляє графічний інтерфейс, а не PSD шаблон як таковий 🙂 а додаткові знання ще нікого і ніколи не псували 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *